Prach nemáme doma rád nikdo. Způsobuje často problémy s dýchacím ústrojím. Vadí nám taky na nábytku, kde vypadá jako špína, i když je jinak uklizeno. Zbavit se ho přitom jde jenom skutečně pravidelným uklízením. Vysávat je pak také potřeba.

Dobře vyluxovat jde jen s kvalitním vysavačem. Kvalitní vysavač poznáte podle toho, že má dobré filtry do vysavačů a jsou natolik utěsněné, že vzduch s prachem musí projít přes filtr, kde se zachytí a nemá možnost projít někde netěsnostmi kolem filtru.

Samotné sáčky do vysavačů mají sloužit jako částečné filtry. V některých vysavačích dokonce bývají jediným filtračním zařízením. Jedná se pak o vysavače s dokonalým utěsněním, že další filtry nepotřebují. Proto je ovšem kvalita sáčků také dost zásadní. Ačkoli mezi nejvíce používanými jsou stále papírové sáčky do vysavačů, především proto, že jsou levné, nezajišťují takou filtraci vzduchu. Navíc se může stát, že se protrhnou. Kromě nich jsou k dostání také syntetické a látkové sáčky do vysavačů. Pro každý vysavač se vyrábějí konkrétní typy sáčků do vysavačů. Na sáčcích jsou vždy napsána číselná označení. U vysavače pak najdete také číselný seznam sáčků, které do něj je možné vložit.

Jestli potřebujete blíže zjistit kvalitu sáčků do vysavačů a chcete například vědět, jestli je praktičtější sáčkový vysavače, nebo je výhodnější pořídit bezsáčkový vysavač, můžete navštívit stránky filtrysackydovysavace.cz, které hlouběji zkoumají problematiku sáčků a filtrů do vysavačů.