Že ve vás roubenka probouzí pocit starodávnosti, podivné vůně dřeva a venkova? Ještě aby ne. Vždyť přesně o to jde. Bydlení v roubence by nemělo připomínat panelákový byt, ale naopak pohodu, kterou zažijete jen, když jste obklopeni přírodou. Z každé strany na vás kouká kus dřeva, který ještě voní novotou, tedy speciálním mořením. Roubenka dodává bydlení autentičnost a tradici, ale i v roubence se dá žít stylově a hlavně levně!

Roubence nesluší jen dřevo, ale také barvy

V roubence se nemusíte omezovat jen na nudné nic neříkající odstíny dřeva. Buďte kreativní a trochu si pohrajte. Co třeba červené, zelená, anebo snad modrá kuchyňská linka? Nepotřebujete ani domácího truhláře, stačí zajet do nejbližší prodejny nábytku a vybrat zde originální kusy. Podlahová krytina jde taky udělat chytře. Parkety, prkna anebo dřevěná plovoucí podlaha? Nic není problém, stačí si vybrat to, co se vám líbí nejvíce. Naprosto jedinečnou výhodou roubenky jsou kamna a krb. Nikdo vám totiž nemůže říct, že to nevypadá dobře, protože do roubenky se tyto dvě nezbytnosti prostě hodí.

A jak tedy ušetříte?

Díky jedinečný tepelně izolačním vlastnostem dřeva je roubenka jedno z nejlevnějších typů bydlení. Pakliže se rozhodnete pro kamna i krb, můžete bydlet téměř zadarmo. Existuje množství vložek, které umístíte do krbu, a ten vám následně rozvede teplo po celém domě. Kamna mají skvělou vlastnost. Sice se pomaleji nahřívají, ale vydrží pak delší dobu teplé. A co víc, nádherně vyhřejí přízemí. Kdyby se vám nelíbilo bydlení v roubence, můžete jednoduše sáhnout to srub anebo běžnějšímu dřevěnému domu. Všechny tyto typy nabízí obdobné možnosti vytápění a mají stejné tepelně izolační vlastnosti. Zajistíte tak nejen ekologický způsob bydlení, ale hlavně levný.