Bydlení by v moderní přetechnizované době mělo sloužit především jako zdroj klidu, inspirace a pohodlí. Nikde jinde si neodpočineme tak dobře, jako právě v útulně zařízeném pokoji, ze kterého sálá to pověstné teplo domova. A bydlení v dřevostavbách umí přesně takový dojem vyvolat.

Návrat k přírodě a jejím štědrým darům je v dnešní době stále vyhledávanější. Důkazem toho jsou právě dřevostavby, které se začínají čím dál více prosazovat na poli každodenního bydlení i víkendového odpočinku. Není náhoda, že nejbohatší lidé bydlí právě v nich, obklopeni přírodními a zdraví prospěšnými materiály. Vzhled tu není primárním cílem, i když bezpochyby potěší. Mnohem důležitější jsou ostatní přirozené vlastnosti dřeva.

Šest důvodů, proč milujeme dřevo

  • Je přirozeně pevné a pružné, a to i při nízké hmotnosti.
  • Má příznivý vliv na naše zdraví. Nevíří prach, neuvolňují se z něj žádné škodlivé látky a naopak dokáže ze vzduchu celou řadu nepříjemných a nebezpečných látek zachytit a odstranit.
  • Má schopnost přirozeně reagovat na okolní vlhkost vzduchu. Je-li vysoká, uzavře do sebe velké množství vody, aby ji později zase uvolnilo. Vzdušná vlhkost v dřevostavbách se tedy neustále pohybuje v optimální hranice 40-60%.
  • Uvolňuje léčivé silice, prospívají osobám s onemocněním dýchacích cest.
  • Chlubí se vynikající tepelně-izolačními vlastnostmi. Sruby a dřevostavby tak dokáží celý rok svým obyvatelům poskytovat příjemné klima.
  • Vypadá atraktivně a sálá přirozeným teplem, které dokáže potěšit na těle i na duši.

Estetika a funkčnost ve vzájemné harmonii

Jedinečné vlastnosti dřeva jsou neoddiskutovatelné, ale jeho přirozená krása zrovna tak. Společnost Wood-life s.r.o. se proto snaží najít mezi těmito dvěma stranami přirozenou rovnováhu a vytvářet domy krásné na pohled a plně funkční po celý rok. Charakteristickými rysy jejích staveb jsou přiznané nosné dřevěné prvky (např. krokve nebo trámy) a to jak v interiéru tak v exteriéru. Dřevo je hoblované a půvabné na pohled. Není třeba ho nijak dále upravovat (krom ochranného nátěru).

Zjistěte více na stránkách Woodlife.cz, prohlédněte si chaty srubové konstrukce i klasické roubenky, a nechte se okouzlit půvabem a krásou dřeva. A kdo ví, možné zde i vy objevíte svůj vysněný domov, do kterého se budete každý den opravdu rádi vracet.