Přípravy na zimu vrcholí. Na poslední chvíli se shání suché dřevo na podpal, odpleveluje se zahrádka, zastřihávají bylinky a natírá se venkovní dřevo. Myslíte ale stejně tak jako na sebe a věci kolem domu, na své auto? Co nejvíce automobilu škodí? Posypová sůl, která z hezkého a pojízdného automobilu, dokáže během několika měsíců udělat rezavou kostku na kolečkách. Posypové soli se jen tak nezbavíte, to je poměrně jasné. Samozřejmě lze ho každý večer opláchnout, ale komu se s tím chce dělat. Řešením je vlastní garáž, nejen nějaký přístřešek, kam auto šoupnete a když se změní vítr je všechen sníh opět na něm, ale skutečná a regulérní garáž se svými vraty.

Výhody garáže

Největší výhodou je to, že automobil máte pěkně doma pod střechou a v relativním teple. Pokud se tedy rozhodnete investovat do garáže, doporučujeme dva typy garážových vrat, jedním z nich jsou rolovací garážová vrata. Nespornou výhodou rolovacích garážových vrat je jejich jednoduchost a minimální potřeba údržby. Nemusíte se bát, že by se vám nevešla do vašeho výklenku na vrata, jelikož jsou vyráběna na míru. Rolovací vrata se doporučí především v případě, kdy máte málo prostoru jak v garáži tak před ní. Na rozdíl od křídlových garážových vrat, totiž nepotřebují prostor před, ani vně garáže. Mají ale jedinou nevýhodu. Nejsou tak dobrý tepelným izolantem, jako je to například sekčních garážových vrat, které nabízí nejen mnoho designů a barev, ale díky své robustní konstrukci, zajišťují větší tepelnou izolaci.
Garáž všeobecně nabízí mnoho výhod. Ochrání vás před zloději, automobil tolik netrpí, jak je tomu například v případě, když stojí venku bez anebo pod střechou. A asi největší výhoda, pokud je venku mínus osmnáct stupňů a vy se snažíte ráno nastartovat, půjde vám to lépe, než když je auto po celé noci vymrzlé zvenku.