Pokud si chce člověk doma dopřát skutečně komfort, instaluje si podlahové topení. Tato varianta vytápění je aktuálně natolik žádoucí, že se v naprosté většině případů volí při stavbách nových domů, ale také při rekonstrukcích a to také bytů. Existují ovšem pravidla, která je nutné dodržovat, než se s podlahovým topením začne pracovat.

Jednak je zapotřebí rozdělovat elektrické podlahové topení a teplovodní podlahové topení. Jsou velmi podobná, pokud jde o funkci, ale elektrické podlahové topení se mnohem snáze pokládá.

Elektrické kabely například dokonce umožňují zvolit potřebnou hustotu pokládky. K typům elektrického podlahového topení se ale ještě dostaneme.

Podlahové topení se volí především kvůli tomu, že dává komfortní teplo od spodu. Z toho důvodu je vám doma dobře, i když vzduch může být chladnější. Podlaha dává také množství prostoru pro vytápění, takže není nutné vytápět silně, ale přesto je vám příjemně. Nespotřebováváte tedy tolik elektrické energie, jako například u jiných typů elektrického topení.

Podlahové topení umožňuje tři řešení topných těles. Jednak jsou to topné rohože, topné kabely a topné folie, jejichž tloušťka je pouze několik milimetrů. Způsoby jejich pokládky a jednotlivé vlastnosti najdete na stránkách elektropodlahovetopeni.cz, které rozebírají podlahové topení mnohem podrobněji. Zajímat by vás měla také izolace podlahového topení, která se musí provádět důsledně, aby se zabránilo úniku tepla a podlaha se ohřívala rychleji. Na základě, jakým se podlahové topení využívá, se také rozlišují metody regulace podlahového topení a také napojení na termostaty. Více informací je opět dostupných na informačních stránkách.