Jestliže hledáte moderní topení vysokého standardu, který zároveň poskytne nízké ceny za topení a postará se o příjemné ovzduší uvnitř bytu nebo domu, měli byste zkusit podlahové topení. Jedná se o aktuálně populární způsob vytápění, která je velmi často aplikována v nových domech a najdete ji stále více i v rekonstruovaných domech nebo bytech. U podlahového topení se rozlišují v podstatě dvě hlavní možnosti. Jednak je to podlahové vytápění teplou vodou a pak elektrické podlahové vytápění. Obě možnosti mají prakticky stejné funkce a tedy primární odchylka je v pokládce a instalaci, neboť pokládka elektrického podlahového vytápění je mnohem jednodušší.

Elektrické podlahové topení je možné zvolit ve třech typech, které se odvíjejí od formátu topného tělesa. Jedná se o topné kabely, topné rohože a topné folie. Způsoby použití jsou téměř stejné, ačkoli kabely je možné položit také v exteriérech nebo na schody, nejrůznějšího venkovního potrubí, kolem kterého se omotá atd. Více informací o způsobech využití a pokládek jednotlivých typů elektrických podlahových topení můžete najít na stránkách o podlahovém topení s elektrickými topnými tělesy.

Elektrické podlahové topení je možné využít buď jako hlavní zdroj tepla v domě či bytě, ale také jako doplňkové topení. Od toho se také odvíjí způsob instalace a regulace podlahového topení. Významné je také správné zaizolovaní topení, aby se teplo neztrácelo pod podlahou. Další zásadní otázkou je pak kombinace podlahového topení a podlahových krytin. Podrobnější a rozsáhlejší informace nabízejí stránky podlahovetopenielektricke.cz.