Čerpací technika nepochybně má své místo snad na každém rodinném domě, nebo spíš na zahradě, kde plní různé funkce. Nikdo ale určitě nechce investovat do techniky, která bude sice třeba levná a bude chvíli fungovat správně, ovšem za krátký čas se na nich něco pokazí a budete platit buď za opravy nebo rovnou za nové čerpadlo. Pravda je taková, že kvalitní čerpadla nestojí pár korun. Za kvalitu si obvykle musíte trochu připlatit, ovšem investice je to výhodná, protože v dlouho časovém horizontu vlastně platíte méně.

Kvalitní čerpadla můžete nalézt například pod některými ověřenými značkami a vyplatí se také věřit českým firmám, které svá čerpadla testují. Opravdu důsledná montáž a zkušebna čerpadel totiž vede ke kvalitnímu produktu. U některých typů čerpadel je pak jejich odolnost a výdrž ještě zásadnější, než u jiných. Jednak to platí například pro bazénová čerpadla, která musejí zacházet s vodou obohacenou o agresivní chemikálie, ale také pro kalová čerpadla, která přečerpávají mnohdy i silně znečištěnou vodu, čímž se pak dostáváme k extrémnímu zatížení v podobě čerpacích jímek určených pro odpadní vody a to nejhorší, co si umíte k čerpání představit.

 

Čerpadla pro dům a zahradu sice nepatří mezi ta nejvíce namáhaná, přesto si ovšem správným výběrem můžete zajistit jejich bezproblémový chod. Pokud kupříkladu koupíte slabé čerpadlo a budete ho přetahovat, bude z ničeho nic extrémně namáhané a brzy vám vypoví službu. Naopak při pořízení příliš silného čerpadla bude mít sice funkční rezervy, ovšem bude patrně spotřebovávat více energie, než ve skutečnosti potřebujete, takže za jeho provoz budete platit jako mourovatí. Proto vybírejte takové čerpadlo, které bude optimálně sloužit svému účelu.