Zařízení každého interiéru vždycky představuje poměrně zdlouhavý a náročný proces. Hlavně, když máte dost konkrétní představy o tom, co chcete a musíte je přizpůsobovat někomu dalším, s kým budete jedny prostory sdílet. Nezřídka taky bývají ve vztazích právě tyhle okamžiky začátku společného bydlení krizové a na soužití nakonec ani nemusí dojít. Nicméně výběr nábytku je doprovázen očekáváním, projížděním nespočtu hal s nábytkem, zkoumání cen a snahy o zkombinování různorodých řad, protože to, co jste požadovali jako jednu sadu, v jednom obchodě nenakoupíte.

Tak například, když vybíráte konferenční stolky, poměrně opomíjený to kus nábytku, volíte je s celou sadou ostatního vybavení? Skříněk nebo obývací stěny do obýváku? V některých vzácných případech se jako sada prodávají, ale většinou jsou stolky tak trochu stranu a všechny vypadají více méně stejně. Lamino dekor buk a konec. Někdy je pro „originalitu“ proloží skleněnou deskou na odkládací plochu, to asi abyste měli ve chvílích volna co leštit.

A co třeba šatní skříně? U těch většinou narazíte na standardní uspořádaní: úzká strana poličky, široká strana věšáky. Potíž je ale trochu v tom, že police bývají dost vysoké a skříň hluboká, což v důsledku znamená, že nějaké oblečení utopíte vzadu a zapomenete na něj, nebo se vám nebude chtít ho neustále dolovat ven.

Přemýšleli jste pak také třeba někdy nad tím, jak praktické postele s úložným prostorem jsou, když jsou celopolstrované? Jak výborně se v nich drží malí broučci, kteří vám pak ve spánku dělají společnost a hodují na zbytcích odumřelé kůže? Je sice hezké mít doma zvířátka, ale tento typ patrně oželím.