Ať už se jedná o kterýkoli druh čerpadla – kalové, tepelné, bazénové či oběhové čerpadlo , platí zde jednoduché pravidlo, rozvážná investice do kvality ve výsledku přinese vaší rodině finanční i časovou úsporu. Čerpadla jsou v domácnostech využívána pro různé účely. Jejich služeb využíváme při čerpání vody z a do bazénu, vysoušení zaplavených prostor, pro čerpání kalové vody ze septiků a toalet a k dalším činnostem.

Na trhu jsou k dostání různé značky v odlišných cenových hladinách. Nenechte se však ošálit lákavou nabídkou. Kvalitní čerpadlo by mělo vždy splňovat následující parametry:

  •  vyrobeno z kvalitních slitin a materiálů
  •  dostatečný výkon motoru
  •  vysokou odolnost vůči korozi
  •  tichý, plynulý provoz
  •  nízkou spotřebu energie

Levná čerpadlo možná mohou splňovat některé z výše uvedených kritérií, rozhodně však nebudou v souladu se všemi. Nekvalitní materiály způsobí, že během krátké doby budete muset řešit opravu, nebo nákup nového čerpadla, s čímž jsou spojeny i výdaje za práci servismana. Nedostatečný výkon motoru bude zpomalovat funkci čerpadla a při vyšším zatížení může docházet k přehřátí, poškození nebo častějšímu spínání, což opět znamená zvýšené náklady na provoz. Také vysoká hlučnost vás po chvíli začne jistojistě rozčilovat. Kdo by chtěl celé dny poslouchat nespokojené vrčení.
Zlaté české ručičky, nebo německá přesnost?
Sázkou na jistotu je volba čerpadel osvědčených výrobců. Šlápnutím vedle rozhodně nebude volba českého výrobce čerpadel Sigma. Nabízí čerpadla pro různé účely pro dům i zahradu, ale i domácí vodárny. Pokud raději sázíte na německou dokonalost, vložte svou důvěru do rukou čerpadel Wilo vyráběných německými odborníky v Dortmundu. Wilo čerpadla mají nejvýznamnější zastoupení v oblastech čerpadel pro chladící a topné systémy, čerpání odpadních vod a pro zásobárny vody.