Vytápění na elektřinu hodně lidí vnímá jako zbytečně drahé, nebo je to alespoň obecná domněnka. Přitom ale elektrické topení už dnes může nabídnout finančně nenáročná řešení, jež spočívají v propracovaném systému a principu vytápění. Navíc někde je jedinou možností vytápění právě elektřina. Využívat se dají kupříkladu v takových místech, kde není plynová přípojka.

K aktuálním způsobům vytápění mohou patřit také některé elektrické přímotopy. Nemusí se totiž jednat jen o obyčejné elektrické přímotopné konvektory, ačkoli ty nacházejí své uplatnění stále třeba na chatách.

Na mysli máme sálavé infrapanely, které ovšem fungují na naprosto jiném způsobu vytápění. Navíc jejich vzhled je přizpůsoben moderním trendům. Kdo by namísto odpudivého radiátoru nechtěl raději na topení na stěně pouze tenké sklo nebo dekorativní mramorovou desku. Samozřejmě obyčejné zakrytí topného tělesa je stále jen bílý plech. Přesto ovšem zasahuje do prostoru méně, než u klasických radiátorů na teplou vodu.

Sálavé panely hřejí spíše než vzduch přímo objekty, jako je nábytek nebo lidé. Teplo tak přijímáte přímo vy, díky čemuž je vám příjemněji, i přes o něco chladnější vzduch a není nutné topit na tak velkou teplotu. Navíc se sami vyřeší některé nevýhody, jako třeba zarosená okna. Vzduch je ohříván pouze sekundárně od zahřátých objektů. Pokud by vás sálavé panely zajímaly a chtěli byste získat více informací o nich a také o dalších možnostech přímotopů, můžete se více dozvědět na stránkách elektrickeprimotopy.eu.