Nerez může mít v interiéru nejen estetickou funkci, ale také praktickou. Teprve pak plní ty nejzákladnější pravidla designu, tedy estetičnost a funkci. Pakliže se i vy rozmýšlíte do interiéru umístit některý z nerezových prvků, máme pro vás pár tipů, které stojí za zvážení.

Nezapomínejte na zábradlí, hlavně když je z nerezu

Češi jsou vyhlášení kutilové. To jde ale ruku v ruce s nedostatky patrnými na první pohled. Nejčastěji se při stavbě domu svépomocí, tak nějak zapomene na zábradlí. To je ale chyba! Zábradlí je nezbytnou součástí interiéru, jak na schodišti, tak na balkóně či terase. Absenci zábradlí by vám úřady neodpustili. Zábradlí mají také své normy, proto raději neriskujte. Nerezové zábradlí je velice designovým prvkem v interiéru. Ačkoli se to na první pohled nemusí tak jevit. V kombinaci s přírodním materiálem, jako je dřevo, vytváří nezapomenutelný efekt.

Nerez je i praktický, důkazem jsou akumulační nádrže

Akumulační nádrže mohou pro mnohé znamenat španělskou vesnici. Jejich princip je ale velice jednoduchý. V jednoduchosti, akumulační nádoby mohou plnit dvě základní funkce:

  • uchovávat teplo,
  • uchovávat chlad.

Akumulační nádrže uchovají, tedy akumulují, stejnou teplotu po dobu, která je nezbytně nutná. Výhodou je, že tepelný zdroj může pracovat neustále ve stejném režimu, aniž by dosahoval výkyvů, čímž se šetří energie.

Nerez po třetí, jako přítel vašeho miláčka

Klece a kotce jsou další možností jak využít nerez ve vašem domě. Asi největší výhodou je materiál, jako takový. Pevný, dobře se udržující a nenáročný. Klece, které jsou vyrobeny z nerezu, či oceli jsou vhodné pro velká zvířata, ale i menší ptáky. Pevnost klece zajistí maximální bezpečnost a materiál, nenáročnost údržby. Navíc není nutné nerez ni ocel speciálně upravovat pomocí barev a chemikálií, což kleci dodává i zdravotní nezávadnost.