Každý druhý zahradní domek je jen kopií toho předchozího, tak čemu ho mít? Na nářadí ho cíleně nepotřebujete, posedět můžete i na terase a v zimě v něm stejně nevydržíte a vlastně ani pěkný není, tak proč si ho pořizovat? Pokud se podíváme na tradiční zahradní domek, který koupíte ve velkých zahradnických centrech nebo hobby shopech, pak ano, smysl to nemá. Co když ale změníte úhel pohledu?

Zahradní domek tak trochu jinak

Zahradní domek nemusí být nudný čtverec s jedním oknem, dveřmi světlého dřeva. Může vypadat úplně jinak a může sloužit k činnostem, které by vás normálně nenapadli. Dokážete si představit okamžik, kdy je venku mínus dvacet, všude sníh a vy uvnitř zahradního domku při praskání dřeva koukáte s hrnkem čaje do krajiny, no nádhera. V létě to může být skvělé místo, kam se schovat před horkem a skutečného světa. I takhle může zahradní domek vypadat.

Můžete si říct, proč potom pořizovat zahradní domek, vždyť stačí dům. Ale zkuste se trochu zamyslet. Zahradní domek nebude mít sto metrů čtverečných, dvě televize a tablet ani počítač. V domku budete jen vy, krb a pohodlná pohovka s konferenčním stolkem. Zažijte zde ty pravé chvilky uvolnění a klidu, které v minulosti vyhledávali slavní hudebníci i spisovatelé. Bude to jen váš svět, kde existuje jen teď a tady.
A vzhled? Zapomeňte na tuctově vyráběné zahradní domky, které nemají nápad ani reálné využití. Zkuste srub anebo dřevěný domek. Nemusíte si nechat postavit monstrózní odpočívárnu, stačí několik metrů čtverečných. Na míru postavená srubová chatička bude mít vše. Vám nabídne přesně tu funkčnost, o kterou stojíte, esteticky posunete vzhled nejen zahrady, ale také domu jako takového a navíc trávení volného času v celodřevěné stavbě je balzám na duši.
Tak co, přesvědčili jsme vás o tom, že ani zahradní domek nemusí být jen nudná skládanka bez nápadu?