Každý řidič, který bydlí v rodinném domku se na svou zahradu, svůj pozemek dívá trochu jinak. Možná trochu pohodlně až lenošně. Když totiž přijíždí k domu autem, určitě nechcete udělat ani jeden pohyb navíc, aby se dostal ze silnice k domu, eventuálně do garáže a z ní pak do domu.

Pohodlný život je jedna věc, péče o drahou hračku, kterou auto nepochybně je, je věc druhá. Pak už není až nepochopitelné, že se člověk snaží auto ochránit třeba před kroupami, zloději nebo námrazou.

Když už člověk chce své auto chránit, chce to vybrat, jak. Máte na výběr mezi garáží a garážovým stáním. Sice se při dostatku financí dá vlastně skloubit obojí. Uzavřená garáž je výhodnější hned z několika důvodů. Jednak je lépe zabezpečená a vlastně je možno ji zabezpečit i elektronickým alarmem, ale taky se v ní dají uskladnit další věci, kola, náhradní pneumatiky a další související věci. I garáž je možné zařídit tak, abyste jako řidiči měli pohodlné vjíždění dovnitř. K tomu slouží třeba elektricky poháněná sekční vrata nebo jiný zvolený typ.

Druhá varianta je garážový přístřešek, pod který většinou zajíždíte do zahrady. Vjezd na oplocený pozemek se dá zařídit buď klasickou bránou, ale chodit otevírat vrata při každém příjezdu, není pohodlné. Proto si taky v hodně případech majitelé domů pořizují pojezdové brány, které mají jenom jedno křídlo a zasouvají se za plot podélně. Jezdí po kolejnici, která tvoří práh, přes který se přejíždí při vjezdu na pozemek. Jistě, že existují i další typy bran.

Co ale třeba jedna jiná zajímavá možnost, jako je využití markýzy k zastřešení auta stojícího venku. Markýzu můžete kdykoli srolovat zpět do pouzdra, aby nezavazela. Jinak se pod ní dá taky sedět ve venkovním posezení nebo ji použít k zastínění oken. Je to tak poměrně zajímavé alternativní a multifunkční řešení.