Myslíte si, že růžová barva je vhodná pouze pro dívčí pokojíčky a nikde jinde v domě by neměla být použitá? Jste na omylu, růžová a fialová barva dokáže udělat s atmosférou pokoje divy.

Schopnosti barev

Fialová barva se perfektně hodí do pokojíčků, ložnic nebo obývacích pokojů. Dokáže totiž místnost zútulnit, opticky zvětšit a vytváří atmosféru klidu. Zajímavostí je, že by růžová neměla být použitá v kuchyni, jelikož prý dokáží vyvolávat chuť na sladké. Jestli vás neustále honí mlsná, možná je to jen nevhodnými barvami v kuchyni.

Nakonec nezapomínejte, všeho s mírou. Růžová ve velké míře můžou působit nevkusně, lacině a kýčovitě, proto přemýšlejte o barevném schématu, abyste ve výsledku nebyli nemile překvapeni.

A co na to doma?

Pokud si doma budete chtít prosadit fialovou barvu, asi s ní pochodíte lépe než s růžovou, ale pozor. Fialová barva podporuje fantazii a tvořivost, takže výborné vlastnosti, ale ne do ložnice. Proto do ložnice zvolte méně aktivní barvy, abyste dali mozku odpočinout.

Když fialovou použijete v obývacím pokoji, můžete pozvednout komunikační úroveň, jelikož fialová by měla zlepšovat a vybízet ke komunikaci.

Dávejte si pozor na úskalí, které vás u těchto dvou barev mohou zastihnout. Přemýšlejte o jejich použití. Pokud budete chtít tyto barvy využít a projde vám to doma, určitě vytvoříte příjemnou domácí atmosféru.