Investice do nemovitosti může vedle snadně získaných zisků představovat také spoustu starostí a rizik. Z nájemníků se mohou stát neplatiči, mohou porušovat smluvní podmínky, domovní klid, který odnesou sousedi a následně vy. Starosti můžete mít ale také například s většími a vleklými úpravami, se správným vyúčtováním energií, zajišťováním servisu, pojištěním různých technických zařízení nebo se zajištěním patřičných právních služeb.

Správa nemovitostí a její rizika

Dobrý výběr nemovitosti k investici vám musí zaručit pravidelný zisk, s minimální dávkou rizika a bez namáhavých starostí, které budou stravovat váš čas. Problémům se ale někdy nevyhnou ani ti nejpečlivější. Nelehká správa nemovitostí občas může nepříjemně zasáhnout do vašich financí, nebo vám přidělat vrásky na čele.

Co udělat proto, abyste se vyhnuli starostem a ztráty investovaných peněz? Nejdůležitější je dokonale znát složitou problematiku správy nemovitostí, k čemuž neodvratně patří právní předpisy, měnící se ustanovení a další. Pomyslnou kudlu do zas vám ale může zasadit hlavně špatný nájemník, s čímž má zkušenosti nejeden investor. A tak ve své nemovitosti najdete zničený interiér a vybavení, zápach, nebo rovnou nový squat. Dále může porušovat domovní řád, rušit sousedy při nočním klidu a to nejhorší, neplatit nájem. Klidně i několik měsíců. Toto všechno jsou starosti, které budete muset vyřešit vy a nikdo jiný, protože ať už je situace sebevíc nepříjemná, tak se jí nevyhnete.

Správa nemovitostí Olomouc

Správa nemovitostí Olomouc zajišťovaná naší firmou má už dvanáctiletou tradici. Jako rodinná firma Musil reality jsme ale na trhu realit už od roku 2003. Ve své správě máme stovky nemovitostí k investici, ze kterých si určitě vybere to, co hledáte. Stačí nahlédnout do našeho portfolia, které obsahuje širokou škálu domů, bytů, bytových domů, nebo také například kancelářské budovy pro vaší začínající firmu. A hledáte něco i mimo Olomouc? Není problém se podívat na naše nemovitosti, které vlastníme také v Prostějově, Přerově, Šternberku, Mohelnici, Zábřehu nebo Litovli.