Plánujete-li se přestěhovat, zima má své jisté výhody. Ano, je sice pravda, že není nejjednodušší, převážet a stěhovat skříně, postel nebo snad pohovku v mínus dvaceti a v rukavicích, ale výhod je mnohem více. Na ty nejdůležitější se pojďme společně podívat.
Výhody stěhování v chladnějším období
Jednou ze současných výhod, která se ale přímo neváže, k ročnímu období je poměrně nízká úroková sazba v případě poskytování hypoték. Pokud budete potřebovat poradit s výběrem banku, u které si hypotéku vzít, vsaďte na realitního makléře, nejenže vám pomůže s výběrem nemovitosti, ale také vám objasní nejasnosti s financováním nemovitosti.
K těm praktickým a typicky zimním výhodám, patří něco tak nemilého, jako je plíseň. Jedině v zimě poznáte, zda prodávající, či pronajímatel nelže a skutečně v domě plíseň není. Abyste předešli nevýhodnému pronájmu, či koupi, sledujte následující. Je v interiéru nábytek odsunutý o několik centimetrů do prostoru? Pokud ano, můžete být přesvědčení, že to má svůj důvod. Jsou u parapetu, či na stěnách vidět červené skvrny? Klidně to mohou být skvrny, které se objevily po použití spreje proti plísni. Dalším faktorem může být absence nábytku u stěn, které jsou v přímém kontaktu s venkovním chladem, tedy nenavazuje na ně další pokoj.
Další praktickou výhodou je teplota v interiéru. Jedině v zimě můžete na vlastní kůži pocítit izolaci oken, anebo venkovní zateplení. Jednoduše tak poznáte, zda neutratíte na vytápění víc, než za byt či dům, jako takový. Pokud si vybíráte pouze podnájem a v bytě, ve kterém rovna stojíte, bydlí prozatím ještě minulý nájemce, zkuste si všimnout několika věcí. Jsou závěsy či rolety kolem oken spíše designové, anebo se snaží chránit okna před únikem teplého vzduchu? Je teplo v interiéru stejné, anebo jsou místa, kde je větší chlad? Tyto i další otázky vám mohou napovědět, zda v interiéru není problém s únikem tepla.