Je velká výhoda, když se užitkové věci dají pořídit současně designově zajímavé a krásné. U některých bytových doplňků a praktických věcí to tak i skutečně je. Mnohdy si za zajímavý design ani nemusíte připlatit. Podíváme se tedy, jakými věcmi do bytu můžete sobě nebo svým známým udělat radost.

 

Dekorace a věci do bytu tvoří často poměrně oblíbenou skupinu dárků pro vaše blízké. Bydlet totiž chce každý a to pokud možno komfortně. Proto také můžete neustále kupovat třeba pomocníky do kuchyně, dekorativní a vonné svíčky nebo kytky.

 

Pro mladé lidi, třeba jako dárek k 18. narozeninám se nevyplatí kupovat žádné zásadní věci určené ke zkvalitnění bydlení. Tedy pokud se nejedná o zbrusu novou mini věž. Elektroniku mladí ocení nejvíce a zejména pokud je skutečně kvalitní. Krásným obrazem nebo pressovačem je ale neohromíte.

Rodičům do bytu

Rodiče jsou pak ovšem zcela jiná liga. K dárkům pro rodiče můžete naprosto v klidu zařadit věci do bytu, ocení je a budou z nich mít upřímnou radost. Hlavně pak, pokud se jedná o takové věci, které usnadňují například údržbu bytu nebo napomáhají ke zlepšení života. Proto se klidně jako dárky s úspěchem dávají třeba robotické vysavače, jejichž cena pomalu ale jistě klesá, ale klidně i jednoduché mopy, které znamenají konec nekonečnému luxování. Podobně ovšem budete slavit úspěch třeba se sušičkou ovoce nebo jiným elektrickým přístrojem do kuchyně. Jde ale o to, udělat si jasno v tom, co by rodiče nejvíce ocenili.

Partnerské dárky do bytu

U partnerů, kteří si kupují věci do společného bydlení by měla panovat nějaká shoda, kompromis, na jehož základě se bude bydlení zařizovat. Proto každá věc by měla projít schvalovacím řízením obou. Pokud vyloženě chcete udělat partnerovi radost, dají se pořídit i takové dárky pro přítele, které by se jinak společným hlasování neschválily z vaší strany, ale jako dárek je koupíte sami přesně takové, které pro vás představují to nejmenší zlo. Chce váš přítel třeba do obýváku kyvné křeslo, ale vy nesouhlasíte? Návrh je tak zamítnutý, ale protože chcete udělat partnerovi radost, vyberete mu jako překvapení k narozeninám křeslo, ale aspoň takové, které bude vám vadit co nejméně.