Občas tak někdo dostane napůl geniální nápad, pořídit vám něco do bytu nebo domu. Nemá vůbec představu, co potřebujete nebo chcete a stejně vám to koupí. V jednom z dvaceti případů se taky možná trefí.

 

Silikonových hloupostí do kuchyně je teď přehršel prakticky všude. Od dob implantátů se se silikonem prostě roztrhl pytel, a když už to správná hospodyňka nemůže mít ve výstřihu, neb na to nemá finance, může to mít přece aspoň v kuchyni. A tak ejhle tu se vzal silikonový vál na těsto, nádobky na bábovky, formičky na pečení, silikonová chňapka, která sice přiznejme si to bude možná o něco praktičtější, než ty klasické, které ať děláte, co děláte, kastrol z trouby stejně pálí jak čert. Nemusíte se tedy divit, když mezi vánoční dárky přibudy i nějaká taková kuchyňská vymoženost, obzvláště, jte-li žena. To ale není všechno.

 

Jestli máte doma čtyřnohého chlupatého mazlíka a neříkáte mu manžel, tak si představte, že pro něj někdo vymyslel kousek trávníku do bytu. Prostě mu můžete místo venčení nechat doma tenhle zelený zázrak, který sestává z jakési zelené hmoty, která představuje umělou trávu – ta nepropustí vůbec žádné pachy. Pod tím je mřížka a ještě pod tím vanička. Váš vlastní kousek počůrané trávy doma. Stačí umýt a je jako nový. Prostě psí toaleta.

 

Dekorace jsou kapitolou samou pro sebe. Někteří lidé mají oko pro potvorné předměty, které spíše než zdobí, hyzdí. Nicméně dá se pořídit magnetická socha, která je tvořená silným magnetem jako podstavcem a maticemi (tou jsou ty malé kovové věci, které se v kutilství používají k utahování). Z těchto matic si můžete na podstavci vytvořit libovolný tvar, začít tomu říkat umění a vystavit doma jako sochu. Věru nápadité. Když budete mít štěstí, můžete tuto vychytávku obdržet k vánocům a pak s ní trávit čas třeba na záchodě. Je ovšem také možné, že podobná „technická“ udělávka alespoň zaměstná muže, který pak nebude vymýšlet hovadiny jinde. Směle tedy říkám, zkuste ji příště zařadit mezi nápady na dárky pro muže, ať už toho svého, nebo se pomstěte někomu cizímu.