Zajímá vás, jak opticky zvětšit byt? Pojďme se společně podívat na 10 zaručených rad, které vám pomohou problém s místem vyřešit.

Jak opticky zvětšit byt

První rada: zbavte se krámů

Znáte to, přichází narozeniny, Vánoce, různé akce, dárky se hromadí, člověk nakupuje a nakupuje, až najednou nemá kde věci dát. Za život se nahromadí spousta zbytečností. Zbavte se těch, které nepotřebujete například tím, že je darujte na charitu.

Druhá rada: nepřežeňte to s barvami

Říkáte se, že barvy tvoří prostor. Světlé barvy vám pomohou prostor rozšířit. Ty tmavší jej naopak sužují. Na zdi v malém prostoru neumisťujte obrazce ani jiné tvary, stejně tak nevybírejte okázalé vzorované sedací soupravy či nábytek.

Třetí rada: stěny jsou gró

Využijte je. V každé místnosti bývají zpravidla čtyři. Takže se na ně nebojte zavěsit různé poličky a vestavěné skříně umístěte do ložnice či předsíně.

Čtvrtá rada: vyhněte se masivnímu nábytku

Nábytek by neměl být masivní – nebo tak alespoň působit. Nejlépe uděláte, když zvolíte odstín borovice, javoru nebo břízy.

Pátá rada: mobilní nábytek jede!

Můžete koupit mobilní nábytek na kolečkách. Například kontejner, který můžete využít k ukládaní papírů či jiných nepotřebných věcí, které už nemáte kam dát.

Šestá rada: sklo, sklo a zase sklo!

Zrcadlo i skleněné prvky se vzájemně doplňují. Zrcadlo opticky zvětšuje a přítomnost skla zesvětluje.

Sedmá rada: podlaha, která opticky zvětší byt

Pokud vyberete tu správnou podlahu, i ona dokáže prostor zvětšit. Zvolte souvislou krytinu, kterou navodíte dojem souvislého prostoru. Opět i zde platí, že byste měli volit světlejší odstíny. Pokud jste spíše kobercový typ, můžete prostor podlah doplnit kusovým kobercem.

Osmá rada: pryč s dveřmi a příčkami

Nechte byt dýchat a neomezujte jej dveřmi. Bude působit zbytečně stísněně a vytvoříte si tak maximálně pěkné „cely“.

Devátá rada: světlo

Zajistěte si kvalitní osvětlení na večerní pohodu. Bodové světla, klasické lustry, lampičky nebo nenápadné LED pásky. Čím více jich zvolíte, tím lépe dokážete kontrolovat atmosféru v místnosti.

Desátá rada: postel

Pokud opravdu trpíte nedostatkem místa, můžete zvolit sklopnou postel, která je umístěna ve vestavěné skříni. Další možnosti je rozkládací pohovka, ale na té není z dlouhodobého hlediska dobré spát. Nikdy nebude tak kvalitní jako klasická postel. Třetí možností zůstává patrová postel – kdo by se nechtěl vrátit do mládí.