Je velmi důležité se správně rozhodnout při výběru nábytku, o to víc do koupelny. Nábytek v koupelně musí být kvalitní a odolný před vodou a vlhkem, aby nedošlo k vytvoření plísní. Poradíme vám, jaký materiál zvolit.

MDF a laminátové desky

Nejrozšířenější a nejdostupnější materiál pro koupelnový nábytek jsou MDF a laminátové desky. Přestože základ je dřevovláknitá deska, díky kvalitní laminaci nebo několika vrstvám laku je velmi odolný proti vzdušné vlhkosti. Další nespornou výhodou je široká škála dekorů, které jsou často k nerozeznání od masivu.

+ široká škála dekorů a barev, cenová dostupnost

– horší odolnost při nekvalitním zpracování

Masivní dřevo

Dřevo nemusíme použít jen na stavbu chaty, ale jako materiál do koupelny z masivu zní jako super nápad, sice je dražší, ale také odolnější, a to nejen vůči vzdušné vlhkosti, ale i stékající vodě. Samozřejmě, pokud je povrch správně ošetřen. Nejvhodnější je dřevo tropických stromů, jako je například teak. Kvůli svému rustikálnímu vzhledu se ale nehodí do každé koupelny, nejlépe vynikne ve větším a světlejším prostoru.

+ vysoká odolnost, luxusní vzhled

– vyšší cena, nehodí se do každé koupelny

Na co si dát pozor

Nezapomeňte zkontrolovat lepené spoje u sprchových koutů a hrany nábytku, na proniknutí vlhkosti jsou to ty nejnáchylnější části. Pokud jsou nekvalitní, hrozí průnik vody, která by mohla způsobit bobtnání a rozklížení materiálu. Důležité proto je, aby desky byly opatřeny buď ABS hranami nebo hranami z hliníku či nerezu. Nábytek v koupelně by měl stát na nožičkách, na plastovém soklu nebo být zavěšen na stěně.