Plánujete zařídit své ratolesti dětský pokoj? Není to žádná legrace, viďte? Na tom se jistě shodneme. Vše musíte pečlivě promýšlet a už vám jde z toho hlava kolem? Co vše musí mít funkční a bezpečný dětský pokoj? Určitě prostor pro odpočinek, práci i zábavu. Ale jak na to? Pojďme se na to společně podívat!

Hned ze začátku si musíme uvědomit jeden fakt, a to takový, že dětský pokoj je primárně pro děti, a proto musí být útulný, praktický, moderní a multifunkční. Pokud je dítě malé, je jeho pokoj vlastně obrazem světa a dítě si v něm dělá zpravidla místo pouze pro sebe. Je dobré počítat s tím, že se pokoj bude s postupem času měnit, a proto je vhodné promyslet, kam později umístíte větší postel, psací stůl či odkládací prostory apod.

Podlaha pro děti

Jakou podlahu pro děti vybrat? Nesmí studit a ani klouzat! Tím se vyhnete nepříjemným nachlazením i úrazům hned v jednom kroku. A proč si to myslíme? Protože děti tráví většinu času hraním si na podlaze. Vyberte korkovou, laminátovou nebo dřevěnou podlahu. Ty jsou zaručené a navíc snadno udržovatelné, čili hygienické. Dobrým doplňkem může být také koberec, který bude měkkou a komfortní podložkou pro hraní. Pro kluky navrhujeme koberec s městem a cestami, aby po něm mohli jezdit autíčkem. Tím si budete jisti, že vaše ratolest si bude hrát většinou na koberci.

Pozor na bezpečnost

Jak dobře víte, děti jsou velmi zvídavá stvoření, a proto musíte dobře odhadnout, jaké prvky v pokoji by mohly být potenciálně nebezpečné. Obzvláště to platí u malých dětí. Začněte zakrytím elektrických zásuvek ochrannými západkami. Těmi opatřete také okno, pro případ, kdyby na něj dítě vylezlo, aby jej nemohlo samo otevřít. Uschovejte veškeré chemikálie – ty nemají v dětském pokoji místo! Doporučujeme opatřit nábytek pojistkami, které zabrání otevření skříní i šuplíků. Sklu se vyhýbejte jako čert kříži. Není nic horšího! Čili zvažte, zda nepřemístit dekorace či jiné skleněné prvky do jiných místností.

V případě malého dítěte je vhodné opatřit rohy nábytku ochrannými kryty, aby si nepřivodilo nepříjemná zranění.

Mějte tyto rady na paměti a pořiďte svému dítěte bezpečný, kvalitní a útulný pokojíček, do kterého se bude po školce či škole vždy těšit!