Není jednoduché zařídit pokoj pro školáka tak, aby splňoval všechny potřebné funkce. Pokoj by měl plnit zábavní funkci, ale také by v něm měl být prostor na studium.

Jedno z nejdůležitějších pravidel je pravidlo správného sezení. Rozhodně nešetřete na kvalitním křesle. Křeslo by mělo být vybráno podle postavy a věku dítěte. Záleží také na váze a výšce dítěte, s výběrem správného křesla se poraďte s prodejcem.

Pracovní stůl je důležité umístit v pokoji na světlo. Povrch stolu by neměl být ze skla nebo z bílé desky, ta odráží světlo a zbytečně zatěžuje oči.

Nezapomínejte také na hlavní světlo, které by mělo být doplněno stolní lampou. Zvolte polohovací lampu se studeným bílým světlem, které napomáhá soustředění.
Lampička by měla mít stínítko, aby světlo nesvítilo přímo do očí.

Nezapomínejte na to, že na člověka působí také barvy. Měli byste vybrat barvy, které nebudou školáka rušit, vyvarujte se červené a neonových odstínů. Místo toho raději zvolte pastelové barvy. Kombinace modré a žluté je výborná jak pro relaxování, tak pro dostatečnou kreativitu.

Příjemné prostředí zvyšuje produktivitu, takže se nebojte pokoj dozdobit plakáty, tapetami nebo nějakou barevnou malbou.

Zkuste využít tyto rady a vytvořte svým školákům příjemné studijní a relaxační prostředí.